Katastrální úřad a seznam neplacených služebCelá řada služeb, které spadají pod katastrální úřad je pak nabízena zcela zdarma. První z nich je aplikace s názvem Veřejný dálkový přístup. Ta umožňuje nahlížení a získávání dat z registru RÚIAN (registr územní identifikace, adres a nemovitostí). Aplikace se nachází na internetové stránce http://vdp.cuzk.cz/ a její součástí je např. ověření adresy, zobrazení mapy nebo vyhledání prvků. Na stránce je i podrobná uživatelská příručka. Další bezplatnou službou katastrálního úřadu je nahlížení do katastru nemovitostí. Na adrese http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ tak můžeme hledat údaje, které se týkají vlastnictví různých budov a parcel, informace o stavech řízení atd. Nahlížení do katastru nemovitostí je přístupné všem uživatelům bez nutnosti registrace, ovšem výstupy z něj jsou omezené – nepatří do nich např. výpis z katastru nemovitostí. Zdarma je i Archiv-WEB – podrobné  informace o katastrálních územích a mapových listech, evidence souborů katastrálních map nebo zobrazení stupně digitalizace v katastrálních územích. Tuto službu najdeme pod odkazem http://katastralnimapy.cuzk.cz/. Další bezplatná služba je součástí Národní geoinformační infrastruktury a jedná se o Databázi bodů České státní nivelační sítě. Její internetová adresa je http://nivelace.cuzk.cz/. Následuje Terminologický slovník zeměměřictví a katastru nemovitostí. V něm jsou obsaženy termíny z oblasti zeměměřictví a katastru nemovitostí a obsahuje české termíny + jejich výklady a ekvivalenty v pěti jazycích – slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině a ruštině. Na slovník se můžeme podívat na odkazu http://www.vugtk.cz/slovnik/. K dalším službám katastrálního úřadu ještě patří např. aplikace pro tvorbu Ohlášení soudního komisaře.

Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Prohlédněte si aktuální akční leták Jysk. Nahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné. Reality.cz to je největší nabídka nemovitostí v ČR.

Katastrální úřad a nahlížení do katastru nemovitostí

Jednou z nejdůležitějších služeb katastrálního úřadu je nahlížení do katastru nemovitostí. Tato internetová aplikace umožňuje snadné vyhledávání parcely, stavby, jednotky nebo řízení, dále pak zobrazení mapy, vyhledání listu vlastnictví a informace z katastrálního území. Součástí aplikace je i podrobná nápověda.

Katastr nemovitostí nahlížení online je web obsahující užitečné informace. Nahlížení do katastru nemovitostí online pro každého. Samolepky na zeď a fototapety jsou moderní dekorací do Vašich domovů. Naše společnost zajišťuje jak stěhování soukromých osob, tak i malých a velkých společností. Moderní a kvalitní koberce do všech interiérů. Kvalitní matrace a rošty od českého výrobce.

Katastrální úřad a výpis z katastru nemovitostí

O vyhotovení výpisu z tohoto katastru lze požádat anonymně, na základě listu vlastnictví nebo seznamu nemovitostí. Jednotlivé výpisy jsou zpoplatněny. Částečné výpisy z katastru můžeme získat na kontaktních místech Czech Point, která jsou na pobočkách České pošty, na úřadech atd.

Každý pracovní den budou mají otevřeno na všech OSSZ. Server Justice.cz poskytuje online služby v oblasti elektronického a internetového soudnictví.

Informace o katastrálních úřadech na internetu

Pokud si potřebujeme zjistit bližší informace o katastrálních úřadech, jejich přesné adresy a kontakty, nebo seznam jejich činností, můžeme si vše najít na jejich internetových stránkách. Nejvíce informací je na oficiálních stránkách Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, které jsou na adrese www.cuzk.cz. Dobře zpracovanou stránkou je také např. http://www.katastr.net/, kde jsou podrobné informace o jednotlivých úřadech včetně adres a úředních hodin.

Potřebujete nové vstupní dveře pro svůj dům? Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je část bytu, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava.Aplikace s katastrem nemovitostí

Nahlížet do katastru nemovitostí můžeme také v chytrých mobilních telefonech pomocí speciálních aplikací. Např. pro mobily s operačním systémem Android je v internetovém obchodě Google Play zdarma k dispozici aplikace pod názvem Akatastr, která v roce 2011 ve své kategorii získala cenu pro aplikaci roku. Akatastr má spoustu důležitých funkcí, umožňuje např. získání náhledu katastru, možnost nastavení viditelné vrstvy katastrálních map, odeslání lokace a informací o parcele, vyhledávání podle adresy, čísla parcely a katastrálního území a mnoho dalších funkcí. Další aplikace pro Android se jmenuje iKatastr. Ta umožňuje zobrazení nejen katastrálních map, ale také dalších mapových podkladů včetně leteckých snímků nebo chráněných zón. Součástí iKatastru jsou i informace z katastru nemovitostí, jako např. čísla parcel nebo čísla popisná. Aplikace zobrazuje data z portálu www.ikatastr.cz a je na Google Play ke stažení zdarma. Oficiální aplikace Českého zeměměřického a katastrálního úřadu má název Mapy ČÚZK a můžeme si v ní prohlížet mapové produkty z tohoto resortu včetně archivních map. I tuto aplikaci pro mobily s Androidem si můžeme stáhnout zcela zdarma. Zkrátka ale nepřijdou ani ti, co mají mobilní telefon s operačním systémem iOs. I na něj existuje několik aplikací s informacemi a mapami z katastru nemovitostí. Stejně jako v případě Androidu, i zde se jedná o aplikaci iKatastr a nově pak také iKatastr2. Nechybí ani aplikace Českého zeměměřického a katastrálního úřadu Mapy ČÚZK. I zde platí, že všechny tři jsou ke stažení zdarma. Co se týká operačního systému Windows Phone, tak na něm si můžeme vybrat ze dvou aplikací, tentokrát jsou ale obě dvě placené. První z nich se jmenuje AKatastr a jde o obdobnou aplikaci, jako v případě Androidu. V obchodě Windows Phone Store si ji můžeme koupit za 31,49 Kč. Alternativou je pak aplikace s jednoduchým názvem Katastr, která byla vytvořena ve spolupráci s portálem ikatastr.cz a můžeme s ní nahlížet do katastru nemovitostí a map. Je ale trochu dražší, její stažení stojí 72,99 Kč.

ARES.cz je informační systém Ministerstva financí, který umožňuje vyhledávání veřejných informací o ekonomických subjektech registrovaných v České republice.

Aplikace s katastrem nemovitostí pro počítače

Stáhnout si samostatnou aplikaci, která umožňuje nahlížení do katastru nemovitostí ale můžeme i do klasického osobního počítače. Jednou z novinek je aplikace iKatastr, která je určená pro operační systém Windows 8 a stáhnout si ji do svého PC můžeme zdarma.

Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice. Mountfield je odborník na zahradní techniku, nábytek a bazény.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!