Organizační strukturaJak je to s organizační strukturou katastrálních úřadů? Představíme si kompletní strukturu celého resortu zeměměřictví a katastru. V jeho čele je Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK). Pod ním jsou pak čtyři další jednotky – Katastrální úřady, Zeměměřické a katastrální inspektoráty, Zeměměřický úřad a Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, v.v.i. Katastrálních úřadů je aktuálně celkem 14 (v každém kraji jeden) a pod nimi je ještě dalších 98 katastrálních pracovišť. Zeměměřických a katastrálních inspektorátů je 7 a Zeměměřický úřad i Výzkumný ústav jsou samostatné a mají pouze jedinou pobočku.

Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Prohlédněte si aktuální akční leták Jysk. Nahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné. Reality.cz to je největší nabídka nemovitostí v ČR. Matrace 1+1 zdarma za super ceny.

Hlavní katastrální úřad v ČR- Český úřad zeměměřický a katastrální

Katastrální úřady jsou na území České republiky ve všech krajích, ale ten hlavní a nejdůležitější se nachází na území hlavního města Prahy. Jedná se o Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK), který sídlí v Praze – Kobylisích na ulici Pod sídlištěm 1800/9. Internetové stránky tohoto katastrálního úřadu najdeme na adrese http://www.cuzk.cz/. Součástí webu jsou veškeré informace o činnosti a struktuře tohoto úřadu, aktuality, seznam všech pracovišť, kontakty a spousta dalších důležitých informací. Na stránkách je i odkaz pro nahlížení do katastru nemovitostí, přístup do registru RÚIAN, odkazy na mapy nebo informace o geodetických základech. Najdeme zde také aktuální přehled veřejných zakázek v resortu ČÚZK, nabídku na prodej nepotřebného majetku z jednotlivých úřadů nebo informace o strukturálních fondech Evropské unie.

Každý pracovní den budou mají otevřeno na všech OSSZ. Server Justice.cz poskytuje online služby v oblasti elektronického a internetového soudnictví.

Zeměměřické a katastrální inspektoráty

Jak už jsme si vysvětlili v předchozích řádcích, zeměměřických a katastrálních inspektorátů je v České republice celkem sedm. Nacházejí se v těchto městech: Brno, České Budějovice, Liberec, Opava, Pardubice, Plzeň a Praha. Jaké činnosti tyto inspektoráty vykonávají?

Ze zákona patří mezi náplň práce zeměměřických a katastrálních inspektorátů:

1)      kontrola výstupu státní správy katastru nemovitostí ČR katastrálními úřady

2)      dohlížení na ověřování výsledků zeměměřických činností, které se využívají pro katastr nemovitostí

3)      předkládání návrhů na opatření k odstranění nedostatků, které byly zjištěny při kontrole a dohledu

4)      rozhodování o odvoláních, které byly podány proti rozhodnutím katastrálních úřadů

5)      předložení návrhů na odejmutí úředních oprávnění

6)      projednání porušení pořádku na úseku zeměměřictvíDále plní inspektoráty řadu dalších úkolů, kterými je pověřuje Český úřad zeměměřický a katastrální. Veškeré podrobné informace o činnostech inspektorátů, přesné adresy a další kontaktní údaje, přehled úředních hodin atd. pak najdeme na webových stránkách ČÚZK.

ARES.cz je informační systém Ministerstva financí, který umožňuje vyhledávání veřejných informací o ekonomických subjektech registrovaných v České republice.

Jaké činnosti katastrální úřad vykonává?

Katastrální úřady v České republice mají na starost šest hlavních činností – jedná se o:

1)      vykonávání státní správy katastru nemovitostí České republiky

2)      vykonávání správy zhušťovacích bodů a podrobných polí polohového a výškového

3)      projednávání porušení pořádku na úseku katastru nemovitostí České republiky podle zvláštního zákona

4)      schvalování změn pomístního názvosloví a zabezpečování činnosti, která je spojena se standardizací geografického názvosloví

5)      schvalování změny hranic katastrálních území

6)      vykonávání správy základních státních mapových děl, které stanovil Český úřad zeměměřický a katastrální

Kromě těchto výše jmenovaných činností plní jednotlivé katastrální úřady ještě další úkoly, kterými je pověřuje Český úřad zeměměřický a katastrální.

Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice. Sconto nábytek nabízí kvalitní zboží, které si můžete prohlédnout v aktuálním Sconto nábytek katalogu.

Katastrální úřad a placené služby

Do resortu katastrálního a zeměměřického úřadu patří také několik placených i bezplatných služeb. O jaké služby se jedná a na jakých stránkách je najdeme? Placené služby katastrálního úřadu jsou celkem dvě. První z nich je dálkový přístup k datům katastru nemovitostí České republiky a tato služba je na internetu na adrese https://katastr.cuzk.cz. Druhou placenou službou je pak Česká síť permanentních stanic pro určování polohy. Ta je určena pouze pro zaregistrované uživatele a najdeme ji pod odkazem http://czepos.cuzk.cz/.

Koupelny fotogalerie jako inspirace pro vás a váš dům. Hotové záclony a závěsy do domácnosti za super ceny. Kvalitní plastová okna, eurookna, dřevěná okna a hliníková okna, dveře.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!